Konkurs Cosplay 2017

Jury

Kairi - Katarzyna Siedlecka

Od ponad 10 lat czynnie działa na polskiej i zagranicznej scenie cosplayowej. Nie specjalizuje się w żadnej konkretnej dziedzinie kreacji kostiumów - uwielbia misz-masz! Poza cosplayowaniem postaci z gier interesują ją również postacie z anime, komiksów, disneya i filmów, z którymi radzi sobie doskonale. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień na największych imprezach w Polsce i na świecie. W cosplayu najbardziej lubi występy sceniczne i właśnie w to wkłada ostatnio najwięcej serca i czasu. Chętnie dzieli się z innymi cosplayerami zdobytym przez lata doświadczeniem.
Fotografia: Focus Felis

 

Glorf - Bartłomiej Jurczyk

Cosplayer, skórorób, larpowiec, inżynier budownictwa. Specjalista od skóry, wielki fan Skyrima oraz zapalony gracz. Należy do grupy Check-Point Cosplay. Tworzeniem strojów zaczął zajmować się w 2012 roku i nie ma zamiaru przestać. Na swoim koncie ma nie tylko stroje z gier, ale również wiele projektów własnych tworzonych z myślą o grach terenowych. Wielokrotnie nagradzany na imprezach takich jak: Poznań Game Arena, Warsawa Comic Con, Intel Extreme Masters i wielu innych. W strojach zwraca szczególną uwagę na wykończenie, detale oraz przemyślane rozwiązania konstrukcyjne.
Fotografia: MLC Foto

 

Dorian Makbeth - Dorian Siemiankowska

Entuzjasta cosplayu działający na scenie od niemalże 8 lat. Największą przyjemność czerpie z dzielenia się swoją pasją wraz z innymi. Częsty gość wszelakich konwentów mangi i anime w całej Polsce, podczas których zdobywał wiele nagród i wyróżnień. Mocnymi stronami Doriana są: praca z pianką, tworzenie broni oraz elementów ekwipunki takich jak zbroje, a także stylizacja peruk i makijaż. Właśnie na te elementy podczas oceny strojów zwraca największą uwagę.
Fotografia: Made by Dobrochna

 

Koordynatorzy konkursu

Madlencia - Magdalena Wojtal

Tworzeniem strojów zajmuje się od 2014 roku, kiedy to podczas Intel Extreme Masters w Katowicach wystąpiła jako Jinx z gry League of Legends. Ludzie pokochali jej kreacje przede wszystkim za to, że całą sobą oddaje charakter postaci, w które się wciela - wielokrotnie nagradzana była na konkursach w Polsce, właśnie dzięki żywiołowemu odwzorowaniu postaci. Wśród jej najbardziej rozpoznawalnych kostiumów z League of Legends wykonała również Dravena, różne interpretacje strojów Jinx, Lux oraz Tryndamere. Ostatnimi czasy coraz chętniej wychodzi poza tematykę samego "LoLa", co zaowocowało między innymi żeńską interpretacją Reapera z Overwatch, a także stworzeniem stroju D.Vy z tej samej gry. Chętnie tworzy swoje stroje podczas streamów, gdzie pokazuje poszczególne etapy ich powstawania, a także wchodzi w interakcję z fanami. Podczas zeszłorocznej edycji Konkuru Cosplay Madlencia była jurorką, natomiast w tym roku użyczy swojego doświadczenia w roli jednej z koordynatorek. Jej głównym zadaniem będzie kontakt z uczestnikami, koordynacja rundy jury oraz opieka nad szatnią cosplayerów.

 

Shappi Workshop - Aleksandra Tora

Cosplay jest jej pasją od 2009 roku - jest więc jedną z osób z największym stażem w tej tematyce w Polsce. Jej przygoda zaczęła się podczas konwentów mangi i anime, a fascynacja organizowanymi na nich konkursami wkrótce zaowocowała stworzeniem jej pierwszego stroju: Gwendolyn z Odin Sphere. Przez wiele lat doskonaliła się w sztuce tworzenia kostiumów, ucząc się nowych technik i rozwiązań, między innymi tworzenia zbroi z pianki Eva - materiału, który zaczęła wykorzystywać jako jedna z pierwszych w naszym kraju. Jej ciężka praca zaowocowała ważnymi osiągnięciami, takimi jak reprezentowanie Polski i odnoszenie zwycięstw w międzynarodowych konkursach oraz na lokalnych scenach. Dzięki swej rozpoznawalności jest także często zapraszana na zagraniczne imprezy. Na swoim koncie ma wiele strojów, a do tych najbardziej rozpoznawalnych z pewnością należą: Mercy z Overwatch, Saskia z Wiedźmina, Battleborn Kayle z League of Legends czy też Bellona ze Smite. Jest również autorką licznych poradników dla twórców strojów na YouTube. Na GRYOffline 2018, Ola zajmie się koordynacją konkursu - odpowiadając na Wasze maile zgłoszeniowe, a także opiekując się Wami za kulisami, podczas samego Konkursu Cosplay.

 

Regulamin

Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest GRY-OnLine S.A. ul. Gabrieli Zapolskiej 16A, 30-126 Kraków KRS: Sąd rej. Kraków–Śródmieście XI Wydz. Gos. KRS nr 0000294732, NIP: 677-21-54-611, kapitał akcyjny 700 000 PLN (opłacony w całości). Konkurs kierowany jest zarówno do obywateli Rzeczypospolitej Polski, jak i obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.


zobacz cały regulamin konkursu